Světová in-line špička z dvaceti zemí míří opět do Ostravy

Světová in-line špička z dvaceti zemí míří opět do Ostravy

Ostrava se již podesáté v historii stane hlavním městem světového in-line bruslení, v sobotu 16. června opět bude hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda v rámci programu Ostrava na kolečkách, které se za dobrého počasí účastní až 2000 místních bruslařů. Také samotný sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 14. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru ale i o umístění v Českém poháru.

     

Ostrava si již zvykla na skvělá představení vynikajících bruslařů z celého světa, jako jsou například pro letošní rok bruslaři z Nového Zélandu, Venezuely, Columbie, Mexika, Španělska, Itálie, Ukrajiny, Polska, Lotyšska, Běloruska, Rakouska, Německa, Nizozemí a dalších států celé Evropy. I v letošním ročníku by měla být účast jezdců o něco širší, pořadatelům se průběžně ozývají závodníci ze všech koutů světa. V tuto chvíli jsou na soupisce WIC aktuálně závodníci z 20 zemí.  Letos bude závodit i vítěz loňského ročníku, Alex Bastidas s týmovými kolegy ze Španělska Iñigem Vidondem a Eugeniem Landetem, který bude obhajovat vítězství z minulého závodu Světového poháru v Dijonu. Proti nim se na start postaví konkurenční tým Rollerblade s hvězdami jako mistr světa Ewen Fernandez, několikanásobný juniorský mistr Evropy Quentin Girodeau či Guillaume DeMallevoue. Vítězný titul z loňského roku se také pokusí obhájit mistryně světa, Němka, Katharina Rumpus. Mimo jiné Ostravu také navštíví loňský stříbrný Jakob Ulreich a bronzový Christian Kromoser, oba z Rakouska. V ženské kategorii se opět po letech můžeme těšit i na bývalou českou reprezentantku v short tracku Kateřinu Novotnou. 

    

Letos se již tradičně pojede na osvědčené trati, na uzavřené Hlavní třídě v Ostravě - Porubě. Účastníci WIC absolvují 11 okruhů v celkové délce 33,5 km. Ti nejlepší trať prolétnou průměrnou rychlostí kolem 40 km/h, z kopce za horní obrátkou se jezdí rychlostí až 70 km/h. Do závodu WIC odstartují ženy 4 minuty před muži.  

    

Očekávaným lákadlem bude opět souboj českého národního týmu se zbytkem světa. V loňském závodě se nejlépe z Čechů umístil Ondřej Suchý, který skončil hned za Venezuelanem a dvěma Rakušany. V ženské kategorii z Češek se nejlépe umístila Andrea Lokvencová, která dojelaza již zmiňovanou Kathrinou Rumpus, Carlottou Camarin a za třetí Slovinkou Annou Odlazek. Určitě to zase bude strhující divadlo, které vždy Češi v souboji s ostatními předvádí.

     

„Do Ostravy se všichni světoví bruslaři rádi vracejí, trať na Hlavní třídě se jim líbí stejně jako vynikající atmosféra, kterou vytvářejí místní fanoušci. Rád bych poděkoval MO Poruba za technickou a organizační spolupráci a samozřejmě a především Statutárnímu městu Ostrava a Moravskoslezskému kraji za finanční podporu,“ řekl Martin Plecitý. Těší nás i záštita, kterou převzal pan náměstek primátora Vladimír Cigánek.

    

Vidět v akci nejlepší světové bruslaře a fandit českým reprezentantům je jistě super, připraveny budou ale závody i pro veřejnost: závod odrážedel pro ty nejmenší, tratě 1, 3 a 10 km jsou připraveny oddělené pro hobby jezdce a licencované závodníky. Mistrovský závod na 33,5 km, který startuje v sobotu 16. června ve 14 hodin, má charakter open a mohou se ho zúčastnit i zdatní bruslaři bez licence. Online se lze přihlásit předem zde

    

Celý in-line víkend bude pokračovat v neděli 17. 6. závody na in-line dráze ve volnočasovém areálu U Cementárny. Nedělního dráhového klání pod názvem Inline Opening se bude účastnit také řada účastníků sobotního závodu World Inline Cup. Připraveny budou divácky atraktivní vícebojařské závody. I těchto závodů se bude moci účastnit i veřejnost, na kterou budeme také myslet. Registrovat se na nedělní dráhu je možné zde

   

     

Program in-line festu v Ostravě

Pátek 15. 6.

17:00-19:00    Registrace závodníků v hotelu Park Inn

19:00               Doprovodný program, půjčovna bruslí, inline školka, tombola a další...

19:00-22:00    Večerní jízda Ostrava na kolečkách - volné bruslení pro příchozí inlinery na trati světového poháru, ve spolupráci se Swanky

   

Sobota 16. 6.

09:50               100m Mini děti do 5 let

10:00               Závody odrážedel pro nejmenší (do 5 let)

10:15               1 km HOBBY

10:25               3 km HOBBY

10:45               1 km OPEN

10:55               3 km OPEN

11:30               HOBBY 10 km

12:30 – 13:30 Volné bruslení pro příchozí + Vyhlášení vítězů dopoledních závodů + tombola

14:00              World Inline Cup na 33,5 km (muži startují s 4min. odstupem)

15:00               květinový ceremoniál - vyhlášení vítězů WIC

16:00               OPEN 10 km pro všechny příchozí

17:30               Vyhlášení odpoledních závodů + tombola

   

Neděle 17. 6. Ostrava Inline Opening (volnočasový areál U Cementárny)

09.00 – 10.00 Registrace / Prezence závodníků

10.00 – 11.00 Rozbruslení

Od 11.00        dopolední závodní program (200m klopená dráha)

Od 14.00        odpolední závodní program (400m dráha – „silniční okruh“)

    

    

Těšíme se na vás!

LifeInLine team