Prahu ovládl Hamilton Patiño z Kolumbie

Prahu ovládl Hamilton Patiño z Kolumbie

Své síly poměřili bruslaři ze 13 zemí světa v půlmaratonu přímo v centru hlavního města Prahy na Rohanském nábřeží. Na start se postavila řada významných světových závodníků, kteří do Prahy dorazili z dalekých koutů světa. Do poslední chvíle se nevědělo, kdo ze zahraničních závodníků na letošní závod přijede. Potvrzen byl snad jen loňský vítěz a bývalý mistr světa Alexander Bastidas. V průběhu posledního týdne však začaly chodit zprávy o tom, že se k nám chystá čerstvý mistr světa Felix Rijhnen se svým týmovým parťákem Hamiltonem Patiñem. Účast také potvrdila dvojice známých rakušanů Jakob Ulreich a Christian Kromoser, takže bylo jasné, že se bude na co dívat. Ale v den závodu se na startu objevila i další velká jména. Bývalý italský reprezentant Giacomo Cuncu, či Etienne Ramali z Německa. V ženském závodě zase dorazila vedoucí závodnice letošního Světového poháru Katharina Rumpus, několikanásobná medailistka z MS a ME Sabine Berg, či současná vedoucí závodnice Německého Poháru Katarzyna Otrebska. Na startu se tedy sešla asi největší konkurence, co kdy na Českém území startovala. Množství závodníků ze zahraničí ve skoro 155 členném startovním poli hlavního závodu na 21 km přilákalo především zařazení do seriálu German Inline Cup. Jelo se tradičně také o body do Českého poháru a závod byl zároveň Mistrovstvím České republiky v půlmaratonu. Počasí jsme měli přímo na objednávku. Přes nepříliš valné předpovědi počasí, jsme po celý den cítili sluneční paprsky a po dešti ani stopy. V hlavním závodě kroužili závodníci zahraniční špičky celkem osmkrát na okruhu dlouhém cca 2710 metrů.

Pojďme se podívat, jak hlavní závod na Rohanském nábřeží probíhal. Mužský závod začal poměrně svižným tempem hned od startu. Již v prvním kole zkusil zaútočit Felix Rijhnen, kterému byl ale na zádech přilepen Alexander Bastidas. Souboj těchto dvou hvězd se dal očekávat, protože je v celkovém pořadí German Inline cupu dělí jen pár bodů. Toho využil Felixův týmový parťák Hamilton Patiño, který ve druhém kole zaútočil a téměř bez reakce soupeřů se vydal na sólovou jízdu. V balíku pak bylo ještě několik pokusů o nástup, ale žádný neuspěl, a tak se čekalo na cílový spurt. Tam byl nejrychlejší právě Felix Rijhnen, těsně před Alexandrem Bastidasem. Nejlepší český závodník, Ondřej Suchý, dojel devátý.

Slova vítěze Hamiltona z Kolumbie: „Závod to byl náročný. Využil jsem toho, že se většina závodníků soustředila na Felixe a po jednom z jeho nástupů, když ostatní odpočívali, jsem to zkusil. S větrem, který foukal, bylo poměrně náročné jet sám, ale podařilo se mi dojet do cíle a jsem opravdu rád, že jsem zvítězil. Teď tu s Kathi a Felixem chceme do středy zůstat a prohlédnout si Prahu a pak odjet na Berlínský maraton, který se jede tuto neděli.“                           

V závodě žen, který odstartoval s tříminutovým předstihem před muži, se poměrně brzy oddělila pětičlenná vedoucí skupina. Vedle Kathariny Rumpus, Sabine Berg, Katji Ulbrich a Anny Odlazek jsme tam měli i naši Andreu Lokvencovou. Tato skupina spolu jela pohromadě až do cíle a o vítězce se rozhodovalo v hromadném spurtu. Vítězství brala Katharina Rumpus před Katjou Ulbrich a Sabine Berg. Vítězka mezi ženami Kathi Rumpus a její pocity: „Jsem ráda, že se mi opět podařilo vyhrát. Bylo to tu těžké, dorazilo dost dobrých holek, takže to vítězství opravdu potěší. Teď se těším, jak si prohlédnu Prahu. Je to opravdu krásné město, ani jsem to nečekala. Určitě se chci vrátit i příští rok.“

Kromě hlavních závodů na Rohanském nábřeží rozjeli svá kolečka i ti nejmenší závodníci. Celé dopoledne bylo ve znamení dětských závodů – závod odrážedel, Hobby a Open 1 km, Open 1 km a Hobby a Open 3 km.

Nedělní závody obohatil doprovodný program, který měli připraven longboardisté Insane Frog. Longboardisté zahájili dopolední program jejich vlastním závodem, na který potom navazovala profesionální exhibice jezdců ze svazu longboardistů České republiky.

Výsledky German Inline Cup:

Kategorie „Speed“, Muži

            1.         Patino Hamilton, COL, Powerslide Matter Team

            2.         Felix Rijhnen, GER, Powerslide Matter Team

            3.         Alexander Bastidas, VEN, Pure Health Company Team

Kategorie „Speed“, Ženy

            1.         Katharina Rumpus, GER, Powerslide Matter Team

            2.         Katja Ulbrich, Bayreuth, rollenshop.de Powerslide Team

            3.         Sabine Berg, GER

Kategorie „Fitness“, Muži

            1.         Petr Vanc, CZE, Liberec

            2.         Andreas Rodius, GER, Berlin

            3.         Adam Augustyn, GER, Berlin

Kategorie „Fitness“, Ženy

            1.         Hana Duspivová, CZE, Tempish

            2.         Sandy Dinort, GER, Erfurt

            3.         Kira Beirow, GER, Berlin

Závody byly zakončeny slavnostním vyhlášením vítězů celého seriálu Českého poháru a Mistrovství ČR v půlmaratonu. Všem LIL závodníkům gratulujeme a děkujeme za jejich přízeň. Těšíme se na Vás v příštím ročníku LifeInLine Tour.

Kompletní výsledky všech závodů LifeInLine Tour http://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/947