125 mm kolečka povolena i na Hobby a Open 10 km

125 mm kolečka povolena i na Hobby a Open 10 km

Od letošního ročníku bude možné používat na 10 km tratích i kolečka o průměru 125mm. Loni tuto možnost limitoval soutěžní řád ČSKB, který je povoloval jen na maratonech a půlmaratonech, ale letos se podařilo vyjednat úpravu těchto pravidel.

Kolečka o průměru 125mm se poprvé objevila koncem roku 2013, kdy s nápadem 3x125mm přišla německá firma Powerslide. I když byla tato varianta ze začátku přijímána velmi skepticky, tak se od loňského roku povolila na všech velkých silničních závodech včetně ME a MS. „Stopětadvacítky“ umožňují dosažení vyšších rychlostí jak okamžitých, tak průměrných. Dalo by se to přirovnat k přeřazení na těžší rychlost na silničním kole. Člověk nemusí jet tak frekvenčně, ale je zapotřebí více síly.

Že se tato varianta ujala dokazuje i vzrůstající počet modelů koleček na trhu. První roky existovalo v podstatě jen jediné kolečko, na kterém se dalo závodit, a to od značky Matter. Následně se začaly objevovat kolečka od Bont (s hliníkovými středy) a ARMA.  Letos přišlo se svým dlouho očekávaným kolečkem MPC a ATOM. Tak na čem se chystáte vyrazit vy?